V petek, 11. decembra 2015, je v praznično okrašeni avli Vrtca Debro potekala pravljična ura. Tokrat je bila šolska knjižničarka iz PŠ Debro gostja v vrtcu. Najprej so otroci rešili uganko in tako ugotovili, da bodo poslušali pravljico in pesmi o petelinu. Knjižničarka jim je prebrala ljudsko pravljico Boter petelin in njegova zgodba, pripovedko O petelinčku ter pesmici Petelin junak in Lisica in petelin. Bili so pridni poslušalci, saj so ob fotografijah živali znali pripovedovati o tem, kar so slišali v pravljici Boter petelin in njegova zgodba. V dar so dobili pobarvanko petelina in nato še zapeli pesmico Petelinček je na goro šel. Veselo srečanje v prazničnem decembru je zaključil vrtčevski pevski zborček s pesmico o treh dobrih možeh. Obljubili smo si, da se bomo ob novi pravljici in pesmicah ponovno družili v januarju v šolski knjižnici. Srečno v letu 2016!
GalerijaVse galerije

avtorica prispevka: Lidija Toplišek