VABILO NA OSNOVNOŠOLSKE DEBATNE TURNIRJE  v šolskem letu 2016/2017

Več informacij o turnirju in o debati  nasploh  lahko dobite na:

Za in proti, zavod za kulturo dialoga vabi  na naslednje osnovnošolske debatne turnirje organizirane na državni ravni:

• 15. oktober 2016 na I. OŠ Celje
  • 12. november 2016 na OŠ Komen
  • 3. december 2016 na OŠ Franca Lešnika Vuka Slivnica pri Mariboru
  • 21. januar 2017 na OŠ Šempeter Vrtojba
  • 22. april 2017 na Dvojezični osnovni šoli Lendava.

Debate bodo potekale v slovenskem jeziku v  Karl Popper debatnem formatu, več o formatu in o  pripravah na debate na zainproti.si

Pravila na kratko

Vsaka debatna ekipa bo debatirala tri debatne kroge, ena debatna trditev bo znana vnaprej in jo bodo debaterji in debaterke debatirale dvakrat, druga debatna trditev pa bo napovedana uro pred debato in se bodo nanjo morali debaterji in debaterke pripraviti sami, brez pomoči mentorjev ali koga drugega. Najboljši dve ekipi se bosta pomerili v finalni debati.

Sodelujejo lahko učenci in učenke od petega do devetega razreda, ki so predhodno sodelovali na izbirnem šolskem debatnem tekmovanju.