Teden vseživljenjskega učenja smo otovorili v petek, 12. 5. 2017, ko smo debrski prvošolci v goste povabili bodoče prvošolce. Prišlo je devetnajst nadobudnežev, ki že komaj čakajo, da se nam jeseni pridružijo. Slovesni program smo imeli v telovadnici, kjer smo se predstavili z različnimi točkami (ples, petje, bansi). Na koncu smo vsi skupaj zaplesali Abrahama. Nato smo se razporedili v razreda in se pobližje spoznali preko socialnih iger. Skupaj smo prebrali pravljico in se o njej pogovorili. Sledilo je risanje v parih tako, da smo risalni list prepognili in vsak je risal na eno stran. Za konec so se vsi skupaj igrali v kotičkih in našega srečanja je bilo konec. Za spomin na obisk v šoli smo vsakemu otroku izdelali pikapolonico, ki so jo odnesli domov.

Avtorice prispevka: Lidija Podmenik, Suzana Oder in Sabina Verdel