Učenci so v tem mesecu na šolskih igriščih opravljali praktični del izpita na poligonu.

Pregledali smo tudi kolesa, če so tehnično brezhibna. Osnovne zahteve na kolesih in opremi so:

• Primerno polne zračnice.
  • Delujoče zavore (prednja in zadnja).
  • Primerno visok sedež (ko otrok sedi, lahko z nogo stopi na tla).
  • Prednja bela luč, zadnja rdeča luč (lahko tudi v kombinaciji z odsevniki).
  • Zvonec.
  • Odsevniki na naperah in na pedalih.
  • Čelada naj bo primerno velika.

Podrobno na tej povezavi.

Datumi za izpitno vožnjo na poligonu v Ločici pri Savinji so:

• PŠ Debro, PŠ Šentrupert in PŠ Vrh, torek 8.5.
  • MŠ Laško, sreda 9.5.

Učenci lahko s seboj pripeljejo kolesa, ki jih pustijo pred hišnikovo garažo ob šolskem igrišču. Kolesa bodo prepeljana na poligon in nazaj. V kolikor otrok nima tehnično brezhibnega kolesa oz. nima možnosti opravljanja izpita s svojim, šola priskrbi šolsko kolo. Čelado naj ima vsak otrok svojo!

Predvideni odhodi izpred šole so ob 8.00, predvideni povratki do 13.00. V primeru dežja se izpitna vožnja na poligonu prestavi.

Datumi za vožnjo po mestu Laško bodo javljeni naknadno. Verjetno bodo imeli vsi učenci vožnjo v istem dnevu.

Srečno vožnjo 🙂

Mentor: Jure Pikl