Obvestilo eAsistenta za starše, ki uporabljajo aplikacijo eAsistent

Nemalokrat se zgodi, da zaradi napake pri vnosu kontaktnih podatkov določena sporočila prejmejo napačni naslovniki. Ker taka situacija predstavlja veliko tveganje razkritja osebnih podatkov, so v eAsistentu vzpostavili GDPR portal, s katerim šola preveri istovetnost staršev in zagotovi, da kot šola razpolaga s pravilno vnesenimi kontaktnimi podatki.

Zategadelj potrditev istovetnosti starši opravijo z osebnim prevzemom varnostne kode na šoli. Vsak starš istovetnost potrdi samo enkrat – ta pa velja do konca šolanja njegovih otrok. Po zaključenem postopku lahko do osebnih podatkov, ki jih šola hrani v eAsistentu, dostopajo le pooblaščeni starši oz. skrbniki.

Varnostno kodo lahko vsak starš dobi na tajništvu šole, ki jo njegov otrok obiskuje. Kodo lahko vsak starš prevzame izključno in samo zase.