Spoštovani starši, učenke in učenci!

V torek, 1. septembra 2020, začenjamo šolsko leto 2020/2021. Vsi si želimo, da bi bilo v skladu z našimi običajnimi predstavami, čeprav bomo morali upoštevati usmeritve Nacionalnega inštituta za nacionalno zdravje (v nadaljevanju NIJZ). Kljub temu smo veseli in zadovoljni, da bomo lahko vse učence sprejeli v šolskih prostorih.

Za to šolsko leto velja osnovno izhodišče, da lahko prihajajo v šolo samo zdravi otroci. Prosimo vas, da se starši tega dosledno držite in pokažete svojo odgovornost do otrok, sebe, sorodnikov, učencev in učenk ter zaposlenih, ki vstopamo v vzgojno-izobraževalni proces. Vemo, da imate različen odnos do virusa, da je veliko teorij o njegovi nevarnosti, načinih okuženosti in posledicah. V šoli se bomo na vse možne načine odgovorno trudili, da ne bi prišlo do okužbe in širjenja virusa na ostale udeležence izobraževanja.

Pozivamo vas, da sodelujete z razredničarkami in vodstvom šole s hitrimi, jasnimi in odkritimi informacijami o morebitnem sumu okužbe, sami okužbi kogar koli v družini ali zadrževanju na področjih, kjer je prišlo do okužbe oz. je tveganje zanjo veliko. Tako nam boste najbolje pomagali, da bodo lahko vsi otroci varno in zadovoljno hodili v šolo.

Starši ne morete vstopati v šolo brez predhodne najave in dogovora. To velja tudi za prvi šolski dan. Če ste dogovorjeni, MORATE počakati pred vhodom v šolo, da vas pride nekdo iskat in vas pospremi do določenega prostora. Ob vstopu je obvezno razkuževanje rok, vzdrževanje varnostne razdalje in uporaba zaščitne maske.

Učenci bodo s posameznimi ukrepi in usmeritvami NIJZ seznanjeni prvi šolski dan.

Šola je obnovila Pravila ravnanja v šoli v času ukrepov za preprečevanje okužb s COVID-19. (povezava)

Pouk pričnemo 1. 9. 2020 ob 7:45. Prvi dve uri bosta z razrednikom (razredna ura), nato pa po urniku, ki je objavljen na spletni strani (povezava).

Prevozi v šolo bodo po ustaljenem urniku, ki bo v ponedeljek objavljen na spletni strani šole. Vsi učenci na šolskih prevozih morajo uporabljati masko. Še vedno vas prosimo, v kolikor je mogoče, da učence pripeljete starši, v lepem vremenu pa tisti, ki so bližje šole, pridejo peš.

Prihod v šolo

Razredniki bodo učence od 2. do 9. razreda prvi šolski dan pričakali pred šolo, od koder bodo potem vstopali v šolo.

V Laškem se zberejo učenci od 2. do 5. razreda na malem igrišču, od 6. do 9. razreda pa na velikem šolskem igrišču.
V Debru se zberejo učenci od 2. do 5. razreda pred glavnim vhodom v šolo, od 6. do 9. razreda pa na šolskem igrišču.
V ostalih podružnicah počakajo učenci razrednike.

Vstopanje v šolo

Učenci naj vstopajo v šolo posamično in na varni razdalji.

Zaščitna maska je v šoli obvezna za učence od 6. do 9. razreda; med poukom v učilnici za ni obvezna.

Sprejem prvošolcev

Sprejem prvošolcev bo na prostem v primeru lepega vremena in sicer:

• Matična šola Laško ob 16:00 na velikem šolske igrišču,
  • Podružnična šola Debro ob 15:00 v predverju šole,
  • Podružnična šola Vrh nad Laškim ob 10:00 pred vhodom v šolo,
  • Podružnična šola Šentrupert ob 9:00 pred vhodom v šolo.

Zaradi priporočil NIJZ prosimo, da na sprejem prvošolcev pridete le starši.

Vsem skupaj želim vse dobro in seveda uspešen začetek novega šolskega leta.

Lep pozdrav

Marko Sajko, ravnatelj

Buffer this pageShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone
(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)