V četrtek, 15. decembra 2016, je ob kaminu v avli praznično okrašenega vrtca v Debru potekala pravljična ura v sklopu projekta »Spoznajmo drugačnost skozi živali v pravljicah in pesmih«.

Najprej so otroci rešili uganko in tako ugotovili, da bodo poslušali pravljico in pesem o mačku. Knjižničarka jim je prebrala pravljico Helene Kraljič Beli muc in črni muc, nato pa še pesmico Srečka Kosovela Naša bela mačica. Bili so pridni poslušalci, saj so ob ilustracijah v slikanici znali pripovedovati o tem, kar so slišali v pravljici o samotarju belem mucu in njegovem prijatelju, jecljavem črnem mucu. Nato so zapeli še pesmico o mačku Muriju. Veselo srečanje v prazničnem decembru so zaključili s pesmico Ringaraja, dedek Mraz prihaja, ob kateri so tudi zaplesali.

Obljubili so si, da se bodo ob novi pravljici in pesmicah ponovno družili v januarju v šolski knjižnici. Srečno v letu 2017!

Avtorica prispevka: Lidija Toplišek
Foto: Julija Pristovnik