Spoštovani učenci, starši in zakoniti zastopniki!

Varnostne razmere, ki se nanašajo na širjenje okužb s koronavirusom, so v tem trenutku zelo resne, kar zagotovo spremljate tudi sami. Mi si seveda želimo, da bi pouk v šoli potekal normalno, tudi brez karanten, zato vas ponovno nagovarjam, da vsi v teh dneh naredite vse potrebno, da se okužbe ne bodo širile in vnašale v šolski prostor.

Ministrstvo nam je tudi sporočilo, da se prostovoljno samotestiranje učencev nadaljuje, le da je tukaj nekaj novosti. Od 1. 11. 2021 dalje, se lahko za prostovoljno samotestiranje odločijo vsi osnovnošolci od 1. do 9. razreda. Teste za samotestiranje je možno prevzeti v lekarnah.

V ta namen vam prilagam:
PROTOKOL SAMOTESTIRANJA UČENCEV V OSNOVNIH ŠOLAH, ki ga je izdalo Ministrstvo za zdravje in SPREMEMBO ODLOKA – OKROŽNICO Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Želim vam vse dobro, predvsem pa zdravja.

Marko Sajko, ravnatelj