Po več letih premora smo zopet organizirali intenzivne pevske vaje za pevce mladinskega pevskega zbora. V petek, 3. 3. 2023, smo se z avtobusom odpeljali na Almin dom na Svetini, kjer smo tudi prespali. Po nastanitvi v sobe smo začeli s pevskimi vajami. Vadili smo več ur z večkratnimi odmori. Po večerji je bil čas za druženje, ko so starejše pevke pripravile sprejem v pevski zbor za šestošolke in sedmošolke. Prednost takšnih dogodkov je, da poleg skupnih vaj obeh šol, ki jih je med poukom zelo težko organizirati, spoznamo svoje vrstnike in tako nastajajo nova prijateljstva. Naslednji dan smo se zbudili v lepo sončno jutro, s popolnim razgledom na Svetino. Po zajtrku smo začeli z vajami, čas pa je hitro bežal in že je bilo tukaj kosilo in kmalu tudi čas za odhod. Preden smo odšli proti domu, smo obiskovalcem zapeli, kar smo se v dveh dneh uspeli naučiti. Po njihovih odzivih menimo, da bo intenzivne pevske vaje potrebno še kdaj ponoviti. Kratek utrinek naših vaj si lahko pogledate v spodnjem videu.