V šolskem letu 2022/2023 bodo redni roki NPZ:

• v četrtek, 4. maja 2023, iz slovenščine,
  • v ponedeljek, 8. maja 2023, iz matematike,
  • v sredo, 10. maja 2023, iz angleščine za 6. razred in za 9. razred

Pomoč:

Navodila:

1. Preverjanje se prične vsak dan ob 8:30 in traja 60 minut.
  2. Učenci 7. in 8. razredov pridejo v šolo ob običajnem času.
  3. Učenci 6. in 9. razredov prvo uro nimajo pouka. Vozači pridejo v šolo tako, kot običajno, ostali učenci, ki živijo v bližnji okolici, pa se v šoli zberejo ob 8.00.
  4. Deveta razreda počakata v avli, šesta razreda pa v jedilnici. Nadzorni učitelji pridejo po učence v avlo in jedilnico in jih nato odpeljejo v razrede.
  5. Eno uro pred pričetkom preverjanja bodo na oglasni tabli objavljeni razporedi učencev po skupinah v učilnicah.
  6. Pri preverjanju smete uporabljati le dovoljene pripomočke. Z njimi vas bodo seznanili učitelji predmetov, pri katerih se bo izvajalo nacionalno preverjanje znanja. Naslovnica, na kateri so opredeljeni pripomočki, je objavljena na e-Ricu.
  7. Po končanem preverjanju imate redni pouk po urniku.
  8. Učenci in starši boste imeli možnost vpogleda v e-ovrednotene preizkuse. 9. razredi od 31. maja do 5. junija 2023, 6. razredi pa od 6. junija do 8. junija 2023. Do preizkusa boste dostopali s pomočjo šifre učenca in učenčeve EMŠO na spletni strani http://npz.ric.si.
  9. Dodatne informacije so na voljo na spletni strani: dodatne informacije