Izjava o skladnosti (ZDSMA)

14. Apr. 2023

Izjava o dostopnosti

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško se zavezuje omogočati dostopnost svojega spletišča v skladu z nacionalno zakonodajo o prenosu Direktive (EU) 2016/2102 Evropskega parlamenta in Sveta.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče https://www.o-ptlasko.ce.edus.si/, za katerega vsebino skrbi Osnovna šola Primoža Trubarja Laško.

Za zagotavljanje dostopnosti so bile zagotovljene naslednje sistemske prilagoditve:

• Prilagajanje velikosti pisave in barvnih kontrastov.
  • Odzivno oblikovanje oz. prilagajanje postavitve vsebine zaslonu.
  • Navigacija s tipkovnico.
  • Predvidljivo delovanje spletišča.
  • Omogočena uporaba različnih ravni naslovov.
  • Omogočeno nadomestno besedilo za opise fotografij, slik.

Stopnja skladnosti

To spletišče je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina na spletnem mestu

Dostopnost spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine zaradi nesorazmernega bremena, ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Primeri takih vsebin so:

• skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
  • Slike v prispevkih v formatu .JPG,
  • programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
  • različne kompleksne tabele s podatki.

Priprava izjave o dostopnosti

Ta izjava je bila pripravljena 14. 4. 2022 na podlagi samoocene. Izjava je bila nazadnje pregledana 14. 4. 2023.

Povratne in kontaktne informacije

Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki prosimo pošljite na e-naslov os.pt-lasko@guest.arnes.si ali pokličite na telefonsko številko 03 734 35 50.

V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (Uradni list RS, št. 30/18), lahko oddate opis in povezavo na nedostopno vsebino spletišča inšpektorju na Upravi RS za informacijsko varnost.

Izvršilni postopek

Izvršilni organ za morebitne postopke je Ministrstvo za javno upravo, Inšpektorat za javni sektor, Inšpekcija za informacijsko družbo, Tržaška cesta 21, 1000 Ljubljana, gp.ijs@gov.si , www.ijs.gov.si .